News box

यस्तो छ जापान नयाँ भिसा आवेदन गर्नेहरुको लागि प्रबेश प्रक्रिया

टोकियो ।कोरोना भाइरस (कोभिड-१९) संक्रमण महामारिका कारण यात्रा प्रतिबन्ध लागेका देश तथा क्षेत्रहरूबाट यात्रा गर्ने सबै विदेशी नागरिकहरूले स्थानीय आप्रवासन अधिकारीहरू जस्तै उनीहरूको नजिकको जापानी दूतावास वा न्याय मन्त्रालयको क्षेत्राधिकार अन्तर्गत कन्सुलर कार्यालयमा जापान प्रवेश गर्नका लागि आवेदन लिन आवश्यक छ ।

जापानमा प्रवेश अनुमतिका सर्तहरू आवेदकको बासस्थान देशमा भएको कोभिड-१९ संक्रमणको स्थितिमा फरक/भर पर्दछ ।१५२ देश र यात्रा प्रतिबन्धले कभर गरिएको क्षेत्रबाट नयाँ भिसा आबेदकले कडा प्रावधान प्रक्रियाको पुरा गर्नुपर्नेछ ।

सैद्धान्तिक रूपमा नयाँ भिसा आवेदकहरूले जापानमा प्रवेश गर्दा क्वारिन्टिन नियमहरुको पालना गर्नुपर्ने छ । जुन कुरा उनीहरूको भिसा प्रायोजक ब्यक्ती वा सस्था/कम्पनिले लिखित रुपमा आश्वस्त बनाउनु पर्दछ । जुन नयाँ भिसा आबेदकलाई जापान प्रबेश प्रक्रियाको लागि चाहिने मुख्य आवश्यकताको रुपमा रहेको छ ।भिसा प्रायोजकहरूले यो किन गर्न आवश्यक छ भनिएको छ भने विदेशी नागरिक जापानमा यो अवस्थामा प्रवेश गर्नु किन जरुरी र आवश्यक छ भनेर बताउनु पर्दछ । सम्झौता अन्तर्गत, विदेशबाट यात्रीहरूले पनि प्रवेश अनुमति प्राप्त गर्न राष्ट्रिय स्वास्थ्य बीमामा भर्ना हुनुपर्छ।

लिखित रुपमा गरिएको सहमति/सर्तहरूको कुनै पनि उल्लंघन भएमा सरकारले रोजगारदाताको नाम सार्वजनिक रूपमा प्रकाशन/प्रशारण गर्न सक्दछ ।

Source-

http://news35today.com/archives/4312/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *